Charakterystyka okien do dachów płaskich

świetlik dachowy

Domy jednorodzinne z płaskimi dachami stają się coraz bardziej popularne. Polacy chętnie wybierają minimalistyczne bryły, częściej też decydują się na tzw. dachy zielone. Budowa płaskiego dachu nie oznacza jednak, że nie można umieścić w nim okien. Wręcz przeciwnie! Współczesne okna do dachów płaskich zaskakują doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, termoizolacyjnymi oraz nowoczesną estetyką!

Bezpieczeństwo i wytrzymałość okien dachowych

Współczesne okna do dachów płaskich projektowane są tak, by zwiększały bezpieczeństwo domu. Nie tylko cechują się dobrymi parametrami antywłamaniowymi, ale też wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Produkty od czołowych dostawców umożliwiają nawet chodzenie po nich – są w stanie utrzymać nawet do 500 kg. Tego typu okna dachowe sprawdzają się idealnie na dachach, które równocześnie pełnią funkcję tarasów. Ważne jest też to, że spełniają wszystkie wymagane prawem parametry termoizolacyjności, a niektóre z nich montuje się nawet w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Dachowe, lecz wciąż praktyczne i wygodne

Głównym zadaniem okien dachowych jest doświetlanie wnętrz światłem dziennym. Nowoczesne okna dachowe renomowanych firm konstruowane są tak, by wpuszczały do pomieszczeń jak najwięcej światła. Mogą one być wyposażone w dodatkowe akcesoria, dzięki którym korzysta się z nich tak wygodnie, jak ze zwykłych okien ściennych. Okna dachowe da się zaciemniać roletami, gdy mieszkańcy chcą np. zdrzemnąć się w środku dnia, otwierać i zamykać za pomocą pilota, czy wyposażyć w czujniki deszczu, by same zamykały się, gdy tylko zacznie padać. Nie ma też problemu, by okno dachowe u dobrego producenta zamówić w niestandardowym rozmiarze.