Blog

płyty styropianowe do ocieplania budynku

Właściwości styropianu EPS i XPS

Styropian jest popularnym materiałem izolacyjnym. Jak pokazuje praktyka, styropian styropianowi nierówny — na rynku dostępne jest wiele rodzajów styropianu o różnych właściwościach. Każdy z nich ma inną specyfikę i sprawdza się do nieco innych zastosowań. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym różnicom pomiędzy styropianem EPS i XPS.

Czytaj dalej
panele

Co warto wiedzieć o podłogach winylowych?

Panele winylowe to w ostatnich latach najczęściej wybierany materiał na wykończenie podłogi. I nie ma w tym nic dziwnego – są trwałe, wodoodporne, doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym oraz prezentują się nad wyraz estetycznie. Podłoga winylowa powstaje z polichlorku winylu, czy znanego i powszechnie wykorzystywanego w wielu dziedzinach tworzywa PCV.

Czytaj dalej
podłoga bambusowa

Charakterystyka podłóg bambusowych

Podłogi bambusowe są trwałe i estetyczne oraz niezwykle odporne na ścieranie. Wytrzymałość podłóg bambusowych zdecydowanie przekracza parametry podłóg dębowych. Pomimo że bambus jest rośliną trawiastą, to jego łodygi drewnieją, a dzięki odpowiedniej obróbce uzyskują właściwości duże lepsze niż dąb czy też buk. Deska bambusowa jest odporna na promieniowanie słoneczne oraz wilgoć i zachowuje stabilność wymiarową w różnych warunkach.

Czytaj dalej
kostka brukowa

Porównanie betonowej i kamiennej kostki brukowej

Kostka brukowa od wielu lat jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do utwardzania nawierzchni wokół domu i wykonywania podjazdów, a także uroczych alejek w ogrodzie. Kostka brukowa jest wytrzymała, łatwa w utrzymaniu czystości a drobne naprawy nie przysparzają problemu. Poza tym z kostki można stworzyć nawierzchnie o wysokiej estetyce i ciekawym efekcie wizualnym. O jakości kostki decyduje materiał, z jakiego została wykonana – na rynku dostępna jest kostka betonowa oraz kamienna.

Czytaj dalej
otwarte drzwi antywłamaniowe

Jak wybrać drzwi zewnętrzne? – Najważniejsze parametry

Drzwi stanowią wizytówkę domu i ich odpowiedni wybór powinien być dobrze przemyślany, tak, by nie tylko zapewniały bezpieczeństwo, ale również nie przepuszczały chłodu czy hałasu. Nie bez znaczenia pozostaje ich wygląd. Jak więc wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne? Przede wszystkim należy postawić na bezpieczeństwo – drzwi powinny stanowić podstawową ochronę domu i być barierą trudną do sforsowania. Dlatego ważne jest, by miały systemy antywłamaniowe w postaci bolców czy wręg antywyważeniowych. Pamiętajmy również o niezawodnych zamkach i wkładkach antywłamaniowych, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Przy wyborze drzwi należy również zwrócić uwagę na przepustowość ciepła – im mniejszy jest współczynnik przenikalności ciepła, tym lepiej […]

Czytaj dalej
świetlik dachowy

Charakterystyka okien do dachów płaskich

Domy jednorodzinne z płaskimi dachami stają się coraz bardziej popularne. Polacy chętnie wybierają minimalistyczne bryły, częściej też decydują się na tzw. dachy zielone. Budowa płaskiego dachu nie oznacza jednak, że nie można umieścić w nim okien. Wręcz przeciwnie! Współczesne okna do dachów płaskich zaskakują doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, termoizolacyjnymi oraz nowoczesną estetyką!

Czytaj dalej
panele

Panele czy deska – co wybrać na podłogę?

Podczas budowy lub remontu często trzeba podjąć decyzję, jakie rozwiązanie zastosować na podłogach. Większość osób zastanawia się wtedy między panelami, a deskami, dlatego przedstawiamy różnice między nimi.

Czytaj dalej
młody ojciec trzyma na kolanach synka który dotyka szyby okna

Jakie okna są określane mianem energooszczędnych?

Energooszczędność okien to coś, na co z roku na rok zwracamy coraz większą uwagę. Nic dziwnego, chodzi tu przecież zarówno o obniżanie kosztów ogrzewania, jak i o troskę o środowisko naturalne. A jeśli dodamy do tego jeszcze, że w nowoczesnych domach przeszklenia zajmują coraz większą powierzchnię ścian i dachów, to łatwo zrozumieć, dlaczego wysoki poziom izolacyjności termicznej jest tak istotny.

Czytaj dalej
wałek malarski

Czym się różnią farby do wnętrz, od tych stosowanych na zewnątrz budynków?

Zasadniczo farby dzielą się na farby zewnętrzne i wewnętrzne. Różnią się od siebie zawartością oraz rodzajami pigmentów, spoiwa i wypełniaczy, rozpuszczalnika i środków pomocniczych. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Czytaj dalej